Strona główna TOP 10 TOP 10 najpopularniejszych europejskich miast w 2014 roku

TOP 10 najpopularniejszych europejskich miast w 2014 roku

Zestawienie najpopularniejszych turystycznie miast w 2014 roku wg opinii internautów.

4173
0
PODZIEL SIĘ

20 miast rywalizowało w 2014 roku o prestiżowy tytuł Najlepszego europejskiego miasta. Po internetowym głosowaniu najlepszym turystycznym miastem 2014 roku zostało wybrane Porto, zostawiając w tyle takie miasta jak Zagrzeb, Wiedeń, Nikozja czy Budapeszt.

1. PORTO

portoPorto to wyjątkowe miasto. Wybrane przez europejczyków najlepszym miastem 2014 roku. Porto, „Cidade Invicta” ( Miasto nieujarzmione ) to przede wszystkim wspaniała historia, architektura i kultura. Jego urok przyciąga co roku setki tysięcy turystów. Porto oferuje wiele atrakcji, spacer wzdłuż rzeki Douro ( Rzeka złota ), loty helikopterem lub rejsy wodnymi tramwajami.

Wspaniała architektura, piękne mosty i zabytkowe budowle pozostawiają niezapomniane wrażenia sprawiając że trudno się z nim rozstać.

2. ZAGRZEB

zagrzebWrażenia obcokrajowców mieszkających w Zagrzebiu, ludzi biznesu i turystów można streścić w jednym zdaniu: Duże miasto, które pomimo to zachowało swój romantyczny urok. Zagrzeb zapewnia mnóstwo atrakcji. Odbywa się tu wiele muzycznych i teatralnych wydarzeń. Zagrzeb przykuwa uwagę również wspaniałą architekturą i mnogością parków.

3. WIEDEŃ

viennaWiedeń to przede wszystkim europejska stolica sztuki. Co roku w Wiedniu organizowane są bale z tym najbardziej znanym Opernball – balem w Operze Wiedeńskiej – zwanym też balem debiutantek nawiązującym do dawnych czasów cesarstwa i habsburskich księżniczek.

Wiedeń to także miasto festiwali z dużą ilością lokali serwujących muzykę klubową.

4. NIKOZJA

cyprDla miłośników Morza Śródziemnego wyspa Cypr jest to jeden z najważniejszych kierunków wakacyjnych. Legendarne miejsce narodzin Afrodyty słynie ze spektakularnych plaż, zapierających dech w piersiach krajobrazów oraz gościnności. Kolorowe pomarańczowe gaje otaczające starożytne ruiny, strome klify i idylliczne zatoczki z turkusową wodą sprawiają, że każdy odwiedzający Cypr zapamięta tę wyspę na zawsze.

5. BUDAPESZT

BudapestBudapeszt to miasto pełne niespodzianek z tętniącym życiem centrum. Pełne pięknych parków i wysokich wież kościelnych. Budapeszt to jedno z najbardziej ekscytujących miast na świecie.

Swoje największe tajemnice skrywa pośród maleńkich uliczek pełnych kameralnych kawiarni usytuowanych starych XVIII i XIX wiecznych domach.

6. MADERA

maderaOprócz wspaniałych krajobrazów z bujnie porośniętymi górami Madera oferuje łagodny klimat przez cały rok, zapewniając niezapomniane wakacje o każdej porze roku
Aby naprawdę poznać Maderę, należy wspiąć się na szczyt góry i podziwiać wspaniałe, zapierające dech w piersiach widoki.

7. MEDIOLAN

milanMediolan to dawna, historyczna stolica zachodniej części Cesarstwa Rzymskiego. Obecnie Mediolan stał się centrum kultury włoskiej, muzyki i sportu. Zapewnia dużą ilość atrakcji tak że nie sposób jest się tu nudzić

8. MADRYT

madrytMadryt to najbardziej otwarte miasto Hiszpanii, w którym każdy może poczuć się jak w domu. Miasto jest jednym z najruchliwszym i najbardziej tętniącym życiem miast europejskich. Stolica Hiszpanii zapewnia mnóstwo rozrywki w ciągu dnia, lecz jeszcze więcej w nocy.

9. BERLIN

berlinBerlin, historyczna stolica Niemiec w ciągu ostatnich dwóch dekad zmieniła się w młode, dynamiczne kosmopolityczne miasto. To co przyciąga najbardziej to właśnie różnorodność. Berlin oferuje także wiele atrakcji turystycznych nawiązujących do trudnej historii lat 90 tych XX wieku.

10. RZYM

romeStolica Włoch Rzym, historyczne Wieczne Miasto obejmujące swoim zasięgiem okoliczne miejscowości oferuje wspaniałą wycieczkę do przeszłości. Zapierające dech pozostałości starożytnych budowli, wzgórza, jeziora, rzeki i przepiękne winnice to tylko niektóre z atrakcji jakie ma do zaoferowania stolica Italii